Foto NSK
Foto NSK

Donderdagavond heeft het FCP wielerteam zijn nieuwe wielertruitjes voorgesteld voor het komende seizoen.  “Grote afwezige deze avond is wijlen top karikaturist Nesten die jaren onze FCP peter was”, vertelt voorzitter Jaak Mingeroet die zelf getroffen is door pancreaskanker en momenteel een chemokuur ondergaat, maar toch alles in het werk stelde om er toch bij te kunnen zijn bij de voorstelling van de nieuwe truitjes  , “Ondanks Nesten vorig jaar overleed, zal hij toch komend seizoen verder bij ons team aanwezig zijn, gezien de tekening die bovenaan op de voorzijde staat op de nieuwe truitjes werd getekend door Nesten op zijn ziekenbed in het ziekenhuis.  Daarnaast blijft onze ploeg ook verder zijn slogan ‘FCP- Together Against Cancer team’ trouw ondanks is zelf momenteel wordt getroffen door deze vreselijke ziekte.”  Het wielerteam FCP-Together Against Cancer is echter een buitenbeentje in het wielermilieu die groeide vanuit een ploeg voor elite zonder contract en beloften maar zich voortaan richt op de nevenbonden, maar waar het maatschappelijke engagement nog steeds even belangrijk is.  Het Flemish Cycling Projects werd onder de doopvont gehouden in november 2006 en leverde in het verleden reeds enkele renners af die momenteel actief zijn als beroepsrenner bij een van de continentale ploegen.  In het jaar 2015 werd de club echter omgevormd tot een wielertoeristenclub die momenteel zo’n 21 actieve leden telt.